Palīdzības ielā 13, Rīgā (centrs). Margarita Čamajeva. Dzīvo šajā namā kopš 1947. gada.
2010. gadā tiesa, pieņemot spriedumu, apstiprināja Margaritas Čamajevas tiesības dzīvot šajā namā.
Šis nams ir denacionalizēts 1990. gadu vidū. Pārējie iedzīvotāji (kas uz īres līguma pamata šeit dzīvojuši kopš padomju laikiem), pēc īres līguma pārslēgšanas ar jauno īpašnieku uz 7 gadu termiņu, tika izlikti no nama (saskaņā ar likumu). Namīpašniece namu pārdevusi, jo nevarēja to apsaimniekot. Ūdens apgādes nav jau divus gadus.
30.04. 2014. Nams tika pārdots. Namīpašnieks atrodas Azerbaidžānā.
Bankas konts, lai varētu apmaksāt dzīvokļu īri, netika uzrādīts.
Meklējot namīpašnieku un kontu īres apmaksai, tika uzrakstīti iesniegumi:
Policijā – 4,
Prokuratūrā – 2,
Īres valdē – 5.
Pēc daudzkārtējiem meklējumiem, ko veica nama iedzīvotāji, pie viņiem bija ieradies namīpašnieka pārstāvis (neuzrādot pilnvaru) un piedāvājis viņiem pārcelties kaut kur citur.
- 08. 2014. plkst. 5 no rīta namā tika pārgriezti visi elektriskie vadi. Policija (pašvaldības un valsts) – pēc apskates nebija sastādījusi Aktu par elektrisko vadu zādzību. Jo nama iedzīvotāji ir trešā puse, bet namīpašnieka pārstāvja nav.
Latvenergo nodrošina elektrības piegādi līdz namam, bet nama iekšienē – tās ir namīpašnieka problēmas. Neskatoties uz atkailinātajiem un uz visām pusēm saslietiem elektriskajiem vadiem, akts netika sastādīts.
Plkst. 13 atbrauca pārstāvji no Īres valdes, lai plānveida apsekotu situāciju ar ūdens apgādi. Namīpašnieka pārstavji nebija ieradušies. Tika konstatēti: jebkāda ūdens padeves trūkums, neiespējamība lietot kanalizāciju un elektrības trūkums, kas radies elektrisko vadu bojājuma dēļ. Jautājums par kontaktiem ar namīpašnieku paliek atklāts.
- 09. 2014. Namā tika uzstādīta signalizācija. Jautājums par Margaritas nokļūšanu mājā ir neskaidrs.
Ko darīt šādā situācijā? Neviens uz to nav spējīgs atbildēt.