22.12.2016. Pikets pie LRMK.
Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgo Jauno 2017. gadu!
“Pateicamies” Jums par likumiem,
kuri dod mums tiesības dzīvot bez ūdens, bez apkures un svaigā gaisā
pēc izlikšanas uz ielas!
22.decembrī 2016.gada Rīga
Deportācijas bez “deportācijas” mūsdienu Latvijā
- gada oktobrī palika 25 gadi kopš denacionalizācijas sākuma un eksistēšanas denacionalizētajos namos: baiļu, spiediena un izlikšanas draudu gaisotnē, bieži bez apkures un karstā ūdens. Saimnieki, kas nomaina viens otru, mēdz pārtraukt arī aukstā ūdens piegādi, izslēgt kanalizāciju – kā tik likt cilvēkiem aizmukt prom! Likums par kompensācijām par “atteikšanos” no privatizācijas nav pieņemts, pašvaldību namu celtniecība ir gandrīz pārtraukta, pabalsts dzīvojamās telpas atbrīvošanai netiek izmaksāts kopš 2009. gada. Kur ir solītā “saimnieku māju” īrnieku problēmas risināšanas programma? Tas tik palika, ka “liela žēlastība” – sociālie dzīvokļi, tautā dēvēti par “sociāliem būriem“. Un arī tas tikai tiem, kas gadu desmitiem gaidīja rindā, tiekot pakļauti nicinošai ieņēmumu-izdevumu un bankas kontu pārbaudei. Viņiem skaidro: jūs taču gribat saņemt valsts palīdzību! Tiek aizmirsts, ka tieši valsts viņiem liedza tiesības privatizēt savus dzīvokļus, nododot tos citiem. Vienkārši runājot – apzaga.
Cik cilvēki bez vainas sodīti un ar saviem likteņiem samaksājuši par neatkarīgās Latvijas darboņu kļūdām un “grēkiem”? Un par šo darbību no mūsu nodokļiem “gudrajām galvām” vēl pastāvīgi tiek paceltas algas?!
Ziemassvētku vakarā mēs piedāvājam valstsvīriem pavadīt Ziemassvētkus kopā ar cilvēkiem, kuriem viņi ar saviem lēmumiem sagatavojuši tādu dzīvi.
- 1. “Viduslaiku Rīga”. Pasta iela 6. Vecrīga, lielisks skats uz Daugavu. stāvs, lifta nav. Apkures un karstā ūdens nav kopš 2010. gada. Kopš 2016. gada 12. oktobra nav arī aukstā ūdens. Malkas krātuve izdemolēta. Pagalmā gan ir ūdens tvertne, no kuras var ņemt ūdeni un pacelt 6. stāvā – bez lifta.
To labāk darīt ar sveci otrā rokā, jo gaismas kāpņu telpā nav. Mazgāt veļu, kā viduslaikos, var Daugavā. Nevaram galvot par to, cik tīra tā būs – par daudz ūdens notecējis kopš tiem laikiem. Ziemassvētsku vakariņas pagatavot var uz plīts, kas kurināma ar viesu līdzatnestu malku. Kā maksu par viduslaiku Rīgas piedzīvojumu piedāvājam atnest 25 litrus ūdens (sanitāri tehniskā norma vienam cilvēkam dienā).
- “Vecpilsētas noslēpumi”, Birznieka-Upīša iela 11.
Ūdens, kanalizācijas un apkures nav jau pusotru gadu. Palīdz tuvums Centrālajai stacijai – tur ir maksas tualete. Tiesa, reizēm var nepaspēt! Ūdeni nākas pirkt vai – saimniecībai – ņemt, kur pagadās. Tāpēc, lai sagaidītu Ziemassvētkus siltā svētku gaisotnē, iepriekš jāmazgājas kaut kur, jāapmeklē stacijas tualete, jāatnes malka, ūdens un sveces, lai nekristu no trepēm.
- “Maskavas forštate vilinājums” Katoļu iela 33. Ja nevēlaties Ziemassvētkus sagaidīt 9 grādu temperatūrā, labāk atnākt agrāk un atnest vairāk malkas – pēc vairākām stundām kurināšanas var sasniegt pat 14 grādus. Toties pagaidām ir ūdens un kanalizācija.
- “Skaistums un kontrasti”. Dzirnavu iela 113. Pēc tam, kad jauns saimnieks nomainīja baterijas, temperatūra dzīvoklī nepārsniedz 14 grādus. Griestos ir bīstamas plaisas. Nevar ne mazgāties, ne veļu mazgāt.
- “Gandrīz vai jūgendstils“. Palīdzības iela 13. Izslēgts viss. Pēdējais – gaze, ar ko varēja gatavot ēdienu. Temperatūrā dzīvoklī kā uz ielas. Ģērbieties siltāk!
Par ko stāsta Vecrīgas nami? Par to, kā īrnieki daudzus gadus saglabāja, remontēja, saveda kārtībā vecas mājas, kas pēkšņi tika nodotas jaunajiem saimniekiem kopā ar iemītniekiem.
Kamēr baudāt Ziemassvētku vakara brīnišķīgo gaisotni, varat piedalīties viktorīnā un mēģināt atbildēt uz šādiem jautājumiem:
«Kā var izdzīvot tādās mājās?»
«Kur vēl Eiropā un Latvijas klimatiskajā joslā var šādu satikt?»
«Kurš tad mūsu valstī nes par to atbildību?»
«Cik vēl 25-gades vajadzīgas, lai problēmu atrisinātu?»
Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgo Jauno
- 201 gadu!
“Pateicamies” Jums par likumiem,
kuri dod mums tiesības dzīvot bez ūdens, bez apkures un svaigā gaisā
pēc izlikšanas uz ielas!
Ar cieņu, biedrības LMĪA vārdā
Natālija Jolkina